TaiChiChuan.gr
Krav Maga Greece
Facebook
Martial Way
+ Απάντηση στο νήμα
Σελίδα 1 από 11 1 2 3 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων: 1 έως 10 από 109

Nήμα: Πηγη του Νεαρου Δασους

Πηγη του Νεαρου Δασους

Θα ηθελα την γνωμη σας γι' αυτη τη σχολη, και πιο συγκεκριμενα για το παραρτημα που ανοιξε προσφατα στη Δαφνη υπο τη διευθυνση του Shi Miao Jie.

Καλημέρα,
    με ενδιαφέρει και μένα και μπραβο που ανοιξες θέμα για τη σχολή αυτη.
    ευχαριστώ.

εχω δει την σχολη στο ιλιον.γινετε καλη δουλεια,πολυ καλη θα ελεγα,αλλα δεν ξερω οσον αφορα το μαχητικο πως τα πανε.στις φορμες απλα δεν παιζονται!!!οπως κ στην γυμναστικη που κανουν!!!οι τεχνικες αυτοαμυνας ομως ειναι για απαρχαιωμενα χτυπηματα,τελειως παραδοσιακα.ο κινεζος στο ιλιον ειναι απιστευτος,αλλα μετα απο αυτον,ποιος????

Οσον αφορα το Σαολιν ειναι η καλυτερη σχολη που υπαρχει!!!!! Αμα σ αρεσει το συγκεκριμενο στυλ να πας!!!!

Αλλο αυτο : http://www.shaolin.com.gr/default.aspx#.UijCsyDRrIU

άλλο αυτο : http://chanwushaolin.org.gr/

;;;Καλά πόσοι shaolin υπάρχουν στην Αθήνα;

Η ιδια σχολη ειναι απλα εχει βγαλει κ δασκαλους!!!!

το σαολιν ειναι πονεμενη ιστορια στην ελλαδα.σε καθε στυλ kung fu κολλαγανε κ τον ορο shaolin γιατι πουλαει πολυ.θελει πολυ ψαξιμο για οποιον θελει να ασχοληθει με το σαολιν.κατα την γνωμη μου μονο η πηγη του νεαρου δασους αξιζει σαν σχολη κ ο κινεζος στο ιλιον.ολοι οι υπολοιποι ειναι επιφοβοι.επισης ο ελληνας δασκαλος της σχολης,που ειναι κ μοναχος,ειναι λιγο περιεργη κατασταση,τον εχω δει απο κοντα,τα λεει ωραια,επιβλεπει,αλλα δεν τον εχω δει να δειχνει στην πραξη αυτα που λεει.αυτο τον ρολο τον εχει ο κινεζος.εχω δει πολλες επιδειξεις τους απο κοντα κ εχω δει κ αλλα που δεν μου αρεσουν σε αυτον.κυριως σε οτι αφορα την συμπεριφορα του.δεν ειναι κακος,αλλα μου φαινεται δηθεν κ ισως να πουλαει κ λιγα ψεμματα.

Senior Member Το avatar του χρήστη παπα-Κώστας
    Περιοχή
    Πλανήτης Γη,τον περισσότερο καιρό
    Blog Entries
    2
    Πες μου μια πολεμική τέχνη που δεν είναι πονεμένη ιστορία,όχι μόνο στην Ελλάδα αλλά και στο εξωτερικό.Δήθεν και λίγα ψέμματα είναι πταίσματα στο χώρο.
    Λέει ο Κύριος: “Μισώ, αηδιάζω τις γιορτές σας! Δε με αγγίζουν πια τα πανηγύρια σας… Πάψτε πια να με ξεκουφαίνετε με τους ύμνους σας. Τον ήχο από τις άρπες σας δεν θέλω πια να τον ακούω. Αντί γιΆ αυτά, ας ρεύσει σαν νερό το δίκαιο άφθονο και η δικαιοσύνη σαν χείμαρρος αστείρευτος.”
    Αμώς 5:21, 23-24

Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από παπα-Κώστας Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πες μου μια πολεμική τέχνη που δεν είναι πονεμένη ιστορία,όχι μόνο στην Ελλάδα αλλά και στο εξωτερικό.Δήθεν και λίγα ψέμματα είναι πταίσματα στο χώρο.
    καποιες τεχνες οπως wing tsun,shaolin kung fu,ju jutsu κ κλπ,η κατασταση τους θυμιζει τραγωδια.προχτες μιλουσα με εναν μπατσο που κανει ζιου ζιτσου,τον ρωτησα επιτηδες σε ποια σχολη{εννοωντας φυσικα ryo}κ ο ανθρωπος μου απαντησε λεγοντας το ονομα του δασκαλου.κοντεψα να πεσω απο το μηχανημα των ραχαιων.του εξηγησα τι εννοουσα κ με κοιτουσε λες κ ειχε δει φαντασμα.απλα ειδε φως στην σχολη κ μπηκε.επισης ενα πολυ κακοτεχνο κικ μποξ η εν λογω σχολη το ονομαζει σαβατ.ετσι ειναι κ με το σαολιν.το μονο που δεν εχω δει ακομα ειναι μια ταμπελα που θα γραφει διδασκεται shaolin kick boxing & shaolin παγκρατιο!!!!!χαχαχαχαχαχαχαχαχαχα

Senior Member Το avatar του χρήστη παπα-Κώστας
    Περιοχή
    Πλανήτης Γη,τον περισσότερο καιρό
    Blog Entries
    2
    Χαχαχα,αυτό με το savate ξέρεις έχει γίνει γνωστό μέχρι τη Γαλλία και τον Καναδά.Έχουν ένα βίντεο από αγώνες και αναρωτιούνται τι είδος savate κάνουν στην Ελλάδα.Πάντως και στις π.τ με ισχυρές ομοσπονδίες ένα χάλι το βρίσκεις
    Λέει ο Κύριος: “Μισώ, αηδιάζω τις γιορτές σας! Δε με αγγίζουν πια τα πανηγύρια σας… Πάψτε πια να με ξεκουφαίνετε με τους ύμνους σας. Τον ήχο από τις άρπες σας δεν θέλω πια να τον ακούω. Αντί γιΆ αυτά, ας ρεύσει σαν νερό το δίκαιο άφθονο και η δικαιοσύνη σαν χείμαρρος αστείρευτος.”
    Αμώς 5:21, 23-24

+ Απάντηση στο νήμα

Δικαιώματα - Επιλογές