TaiChiChuan.gr
Krav Maga Greece
Facebook
Martial Way
+ Απάντηση στο νήμα
Σελίδα 3 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1 2 3 4 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων: 21 έως 30 από 31

Nήμα: Ο ΔΡΑΚΟΣ ΤΩΝ ΝΕΦΩΝ

Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από GEORGEV Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ενταξει τουλαχισοτν στην μια περιπτωση ξερεις το παρελθον ειδες τι λες τοσα χρονια αυτο το συστημα τοσοι μηνες το αλλο συστημα κτλ.
    Πολλοι μαθητες εχουν ακολουθησει νεαρους "μαστερ"με ενα στρεμμα Dan σε καμια 3-4 συστηματα,παραδειγματα ουκ ολιγα Βλαχος,Κωστης,Αανδεροπουλος,Ντρουγκας μην ξεχναμε τον πιο γνωστο Ζαχοπουλος κτλ εδω μιλαμε ατομα ασχετα με πολλους μαθητες σε νεαρη ηλικια που κανενας δεν ηξερε καν τι συστηματα ειχαν κανει και αρκουταν στο γενικο 5 Dan στο καρατε [πιο στυλ,ποτε τα πηρε,με ποιον εξεταστη κτλ αγνωστα].Ζαχοπουλος ειχε δωσει απο 9-αο Dan στον εαυτο του το επαιζε μαστερ σε δυο συστηματα γενιακ και αοριστα και ειχε χιλιαδες μαθητες εχει παραδειγματα ουκ ολιγα και χωρις γνωστο παρελθον.

Δεν μιλαμε για ψυχιατρικες περιπτωσεις φυσικα,αλλα νομιζω οτι καποιοι γνωστοι στον χωρο με ανιχνευσιμη ιστορια απλα η "χαθηκαν" λιγο η υπερεκτημουν τις δυνατοτητες τους απλα,διαφερει απο το Bad budo ισως καλυτερα η κατηγορεια τους να ειναι Βλαξ budo.
    who is this βλαχος???
    του κωστη η βιδα πρεπει να εχει λασκαρει εντελως...εχω συναδελφο (60αρης κ ασχετος με π.τ) ο οποιος ειχε φιλικες σχεσεις με τον κωστη κ ηταν κ γειτονες.τον ειχε πετυχει μια φορα με περουκα κ γυναικεια ρουχα κ του ειπε ο κωστης οτι ειναι σε μυστικη αποστολη κ οτι εργαζεται για κυβερνησεις...γενικα του λεγε οτι εχει ικανοτητες που δεν τις φανταζεται ο ανθρωπινος νους κ μια απο αυτες ηταν οτι μπορουσε να τηλεμεταφερεται κ να βγαινει απο το σωμα του.το θεμα δεν ειναι οτι τα ελεγε,το θεμα ειναι οτι ο συναδελφος μου τον πιστευε.τραγικο.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη tonylee : 09-03-2014 στις 04:36 PM

Φανταζομαι τον διδασκαλο με γυναικια περουκα χαχαχαχα να σαι καλα.
    Βλαχος ηταν ενας στον Πειραια που ειχε βγαλει το συστημα Ταμο πριν χρονια [ο Μποντιταρμα στα κινεζικα]πολυ γελιο φυσικα αστα ειχε μπουμπουκια τοτε το Bad budo.
    Προσοχη τα ονειρα γινοντε εμμονες,οι εμμονες γινοντε αποψεις,οι αποψεις επηρεαζουν τον χαρακτηρα μας,ο χαρακτηρας μας επηρεαζει την συμπεριφορα μας απεναντι στους συναθρωπους μας.

Μην κανετε στους αλλους αυτο που δεν θελετε να κανουν σε σας.

Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από GEORGEV Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φανταζομαι τον διδασκαλο με γυναικια περουκα χαχαχαχα να σαι καλα.
    Βλαχος ηταν ενας στον Πειραια που ειχε βγαλει το συστημα Ταμο πριν χρονια [ο Μποντιταρμα στα κινεζικα]πολυ γελιο φυσικα αστα ειχε μπουμπουκια τοτε το Bad budo.
    ηταν κ στην σαλαμινα?

Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από tonylee Εμφάνιση μηνυμάτων
    ηταν κ στην σαλαμινα?
    Στην Σαλαμινα τουλαχιστον μεχρι προσφατα ειχε ακομη σχολη, μοναστηρι οπως το λεει.
    Φημολογειται οτι θα ξανανοιξει την σχολη και στο κεντρο του Πειραια, η οποια ειχε κλεισει περιπου
    πριν απο εναμιση χρονο.

Τι σας βρηκα!!!!!!!!!!! Λοιπον Τασος Κωτσής οχι κωστης εδω θα λιωσετε στα γελια με το καναλι ytube εχει σινομπι κ σαολιν εγω σας αφιερωνω την φορμα του καβουρα κλαιωωωωωωω. https://m.youtube.com/watch?v=gzheQDeidUo

μην ξεχναμε τον πιο γνωστο Ζαχοπουλος κτλ εδω μιλαμε ατομα ασχετα με πολλους μαθητες σε νεαρη ηλικια που κανενας δεν ηξερε καν τι συστηματα ειχαν κανει και αρκουταν στο γενικο 5 Dan στο καρατε [πιο στυλ,ποτε τα πηρε,με ποιον εξεταστη κτλ αγνωστα].Ζαχοπουλος ειχε δωσει απο 9-αο Dan στον εαυτο του το επαιζε μαστερ σε δυο συστηματα γενιακ και αοριστα και ειχε χιλιαδες μαθητες εχει παραδειγματα ουκ ολιγα και χωρις γνωστο παρελθον.
    και όμως μεχρι σήμερα υπάρχουν άτομα που ακόμα πίνουν νερό στο όνομα του και τον ακολουθούν τυφλά.Τι να κάνεις σε τέτοιες περιπτώσεις που δεν δέχονται για πολλούς λόγους την αλήθεια;Πόσες φορές έχω ''τσακωθεί'' με άτομα του ''okinawa te tai'' που επιμένουν στα δικά τους....

Ο Ζαχόπουλος θεωρώ ότι είναι ένα διαφορετικό κομμάτι από απλώς bad budo. Επειδή έτυχε να τον γνωρίσω (πιτσιρικάς τότε εγώ), είχε μια πληθωρική προσωπικότητα και σε κάποιον που δεν είχε τις γνώσεις για τεχνική κατάρτιση σε εντυπωσίαζε, το να σπάει πέτρες (και μιλάμε για πέτρες κανονικότατες..) με μια γροθιά, ήταν εντυπωσιακό.
    Επίσης μην ξεχνάμε πόσα μεγάλα ονόματα (τώρα έγιναν μεγάλα και σεβαστά) από τον χώρο του καράτε αλλά και από άλλους χώρους (βλέπε tkw) πηγαίνανε στην σχολή του. Και φυσικά (από όσο ξέρω, μπορεί να κάνω και λάθος) κανένας δεν τόλμησε να τον προκαλέσει (για να ξεσκεπάσει την ασχετοσύνη του), γιατί μπορεί τεχνικά να ήταν πολύ κακός, αλλά ήταν πάρα πολύ δυνατός ( η δύναμη του ήταν εκείνη που κάλυπτε τα τεράστια κενά στις πτ).

Senior Member
    Περιοχή
    Thessaloniki
    Τι σας βρηκα!!!!!!!!!!! Λοιπον Τασος Κωτσής οχι κωστης εδω θα λιωσετε στα γελια με το καναλι ytube εχει σινομπι κ σαολιν εγω σας αφιερωνω την φορμα του καβουρα κλαιωωωωωωω.
    Mην κοροιδεύεις την τεχνική του κάβουρα.Είναι γνήσιο, ατόφιο Νινπο.

https://www.youtube.com/watch?v=t7DREyQc3Kw

Επίσης μην ξεχνάμε πόσα μεγάλα ονόματα (τώρα έγιναν μεγάλα και σεβαστά) από τον χώρο του καράτε αλλά και από άλλους χώρους (βλέπε tkw) πηγαίνανε στην σχολή του.
    ποιοι είναι μωρέ τα μεγάλα ονόματα του καράτε που πήγαιναν εκεί;και μεγάλα ονόματα τι εννοείς ότι έχουν βγάλει κάποιους πρωταθλητές στο αγωνιστικό καράτε ή ότι ξέρουν και καράτε;γιατί μιλάμε για δυο διαφορετικά πράγματα.
    Το 2014 να υπάρχουν άτομα που υπερασπίζονται το te tai ακόμα και να το θεωρούν και ''παραδοσιακό καρατε'' (με ότι σημαίνει αυτό) είναι τραγικό.

Senior Member
    Περιοχή
    Αθήνα
    Αυτα που λέει δεν μου φαίνονται λάθος. Ούτε θεωρώ λάθος ένας άνθρωπος που έχει εκπαιδευτει σε ένα συστημα, να συμπληρώνει τα κενά που θεωρει οτι υπάρχουν εκπαιδευόμενος σε άλλα συστήματα. Ακομα δεν βλέπω γιατι το να διδάξει αυτα που έμαθε απο την εμπειρία του, ειναι κακο...

Νομίζω επίσης οτι διευκρινίζει οτι εδωσε δικο του όνομα στο συστημα για να μην "θιχτει" κανεις επειδή το σύστημα του δεν είναι... "αγνο"!

Αλοιμονο, πόσοι "αναγνωρισμενοι δασκαλοι" υπάρχουν που διδάσκουν στο "περιπου" τις τεχνικες του συστήματος τους... Μην ειμαστε βιαστικοι να περασουμε με πισσα και πουπουλα οποιον βρουμε στο δρόμο μας...
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Blackman : 09-04-2014 στις 04:45 PM

+ Απάντηση στο νήμα

Δικαιώματα - Επιλογές