TaiChiChuan.gr
Krav Maga Greece
Facebook
Martial Way
+ Απάντηση στο νήμα
Σελίδα 3 από 5 ΠρώτηΠρώτη 1 2 3 4 5 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων: 21 έως 30 από 49

Nήμα: Ryu Kyu Kobujutsu

Senior Member
    Περιοχή
    Αθήνα
    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Vangelis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όχι φίλε Blackman δεν έχει το Wado στην ύλη του όπλα εκτός από άμυνες σε katana και tanto μέσω τεχνικών με ζευγάρια που είναι στην ύλη για νταν.

από οσο θυμάμαι ο Μαστραπάς είχε ξεκινήσει με την Λουκοπούλου μια εποχή δεν συνεχίζει πια μαζί της;
    Οχι πια. Απο οσο ξερω ξεκινησε η συνεργασία με νεο δασκαλο που κανει Kobujutsu και οταν τον ρωτησα αν κανει καρατε, ΝΟΜΙΖΩ οτι μου ειπε οτι κανουν Wado Ryu. Ασε που με εχεις επηρεάσει και εχω αρχίσει να βλεπω με άλλο ματι τις βαθυες μακρυες στασεις του Shotokan...

Ελα αν θελεις μια μέρα να δεις μια προπονηση να γνωριστουμε και απο κοντα!

Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Blackman Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ειμαι πολυ αρχαριος στο Kobujutsu. Καλα καλά δεν αντιλαμβανομαι την ερώτηση και δεν γνωρίζω το Γιαμάνι ρυου. Παρολααυτα θα ρωτησω τον Δασκαλο...
    Σε ευχαριστώ. Απο περιέργεια ρώτησα. Απλά σε άλλα συστήματα κόμπουντο (οπως το Ματαγιόσι κόμπουντο) το πίσω μέρος του μπο στην τελική θέση (αφου ολοκληρωθεί το χτύπημα) είναι πάνω απο το πίσω χέρι. Σε κάθε περίπτωση καλές προπονήσεις!!

[QUOTE=Blackman;35425]Οχι πια. Απο οσο ξερω ξεκινησε η συνεργασία με νεο δασκαλο που κανει Kobujutsu και οταν τον ρωτησα αν κανει καρατε, ΝΟΜΙΖΩ οτι μου ειπε οτι κανουν Wado Ryu. Ασε που με εχεις επηρεάσει και εχω αρχίσει να βλεπω με άλλο ματι τις βαθυες μακρυες στασεις του Shotokan... QUOTE]

Ωχ θα με κυνηγάνε οι δάσκαλοι σου,χαχαχα.

Ελα αν θελεις μια μέρα να δεις μια προπονηση να γνωριστουμε και απο κοντα![/
    Μόλις ξεμπερδέψω θα το κάνω.Γενικά δηλαδή να κανονίσουμε κάτι από κόντα

Senior Member
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μπα... μετα την μαυρη σηκωνομαστε και εμεις, δεν κανουμε τοσο βαθυες στασεις εκτος αν φτασεις στη φαση της προετοιμασιας για εξετασεις...
    Σε περιμενω, αν και φοβαμαι οτι με τις δουλειες δεν εξμπερδευει κανεις ΠΟΤΕ! LOL

Μπα... μετα την μαυρη σηκωνομαστε και εμεις, δεν κανουμε τοσο βαθυες στασεις εκτος αν φτασεις στη φαση της προετοιμασιας για εξετασεις...
    ευτυχώς που δεν κάνεις Shotokai εκεί να δεις βαθιές στάσεις

Σε περιμενω, αν και φοβαμαι οτι με τις δουλειες δεν εξμπερδευει κανεις ΠΟΤΕ! LOL
    άστα να πάνε ειδικά τώρα που στην ουσία είμαι μεταξύ δυο κρατών τα έχω δει όλα.ελπιζω να χαλαρώσω το καλοκαίρι...

Senior Member
    Περιοχή
    Αθήνα
    ευτυχώς που δεν κάνεις Shotokai εκεί να δεις βαθιές στάσεις
    Νομιζα οτι το Shotokai ηταν πιο κοντα στο Οκιναβεζικο και σε αυτο που διδαχθηκε ο Φουνακοσι...

άστα να πάνε ειδικά τώρα που στην ουσία είμαι μεταξύ δυο κρατών τα έχω δει όλα.ελπιζω να χαλαρώσω το καλοκαίρι...
    Αυτο το καλοκαιρι δεν θα χαλαρωσει κανεις... Τουαχιστον στην Αθηνα... ακουω ασχημα μαντατα... ας ελπισουμε οτι δεν θα επαληθευτουν.

Αυτο το καλοκαιρι δεν θα χαλαρωσει κανεις... Τουαχιστον στην Αθηνα... ακουω ασχημα μαντατα... ας ελπισουμε οτι δεν θα επαληθευτουν.
    Ας ελπίσουμε ότι τα σάι θα μείνουν στην θήκη τους, αλλιώς χαμένος δεν βγαίνεις ούτε από τα γράμματα ούτε από τις Π.Τ.

ΥΓ. Σιγά τι θα γίνει, κάθε Αύγουστο - Σεπτέμβριο γίνεται επανάσταση, γίνεται ολοκαύτωμα, παίρνουμε την Πόλη και σχίζουμε μνημόνια ενώ στην πραγματικότητα απλά περιμένουμε να αρχίσει το πρωτάθλημα στο ποδόσφαιρο απλά για να έχουμε κάτι να ασχολούμαστε....

Senior Member Το avatar του χρήστη παπα-Κώστας
    Περιοχή
    Πλανήτης Γη,τον περισσότερο καιρό
    Blog Entries
    2
    Τι σχεδιάζετε για καλοκαίρι βρε παιδιά;Πείτε και σε μας τα επαρχιωτάκια!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη παπα-Κώστας : 04-03-2017 στις 07:36 PM
    Ειρήνευσε με τον εαυτό σου,και θα είναι ειρηνικός μαζί σου ο ουρανός και η γη.-Αββάς Ισαάκ ο Σύρος

http://tragoudiglarou.blogspot.gr/
    http://poihsh-palh.blogspot.gr/

Νομιζα οτι το Shotokai ηταν πιο κοντα στο Οκιναβεζικο και σε αυτο που διδαχθηκε ο Φουνακοσι...

κοιτα λίγο τις τεχνικές και τις στάσεις του κ μετά δες τα αντίστοιχα στυλ της Okinawa με τις πολύ πιο ψηλές στάσεις.

Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από παπα-Κώστας Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τι σχεδιάζετε για καλοκαίρι βρε παιδιά;Πείτε και σε μας τα επαρχιωτάκια!
    εμμμ ,τυχαιο είναι νομιζεις ότι θα σου ρθω ;;
    "In Dog Brothers we're not governed by rules, but by morality." - Lynn Psycho Bitch

+ Απάντηση στο νήμα

Δικαιώματα - Επιλογές