TaiChiChuan.gr
Krav Maga Greece
Facebook
Martial Way
+ Απάντηση στο νήμα
Εμφάνιση αποτελεσμάτων: 1 έως 8 από 8

Nήμα: Kyokushin η ashihara karate...? Που?

Kyokushin η ashihara karate...? Που?

Χαιρετω την παρεα σας.

Αναζητω σχολες kyokushin η ashihara χωρις να τα καταφερνω. Βρισκω 2 το πολυ ....δεν ειναι τοσο διαδεδομενα στυλ?

Μενω βορεια προαστεια.

Μοορειτε να βοηθήσετε?

Ευχαριστώ

Εχει και στο περιστερι kyokushin...την εχεις βρει αυτη τη σχολη;ειναι πάνω στη θηβων και εχει και ΒΡΑΔΙΝΑ μαθηματα😊

Ριξε μια ματια στους Αμπελοκηπους, εχει Σχολη Shorin Ryu... ετοιμασου για πολυ σκληρη προπονηση
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη John : 10-06-2017 στις 12:33 PM

Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από John Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ριξε μια ματια στους Αμπελοκηπους, εχει Σχολη Shorin Ryu... ετοιμασου για πολυ σκληρη προπονηση
    Πολύ όμορφο στυλ και legit αλλά επειδή προφανώς η πάνσοφη Ομοσπονδία δεν το αναγνωρίζει, δεν έχει κόσμο που θέλει το αγωνιστικό κομμάτι, τον κόσμο δηλαδή που αφήνει το πολύ χρήμα...

Φίλε John πριν πας στο Shito ryu είχες ασχοληθεί με Shorin Ryu???

Γεια και χαρα!

Η ιστορια εχει ως εξης... Οταν πηρα την αποφαση να αφησω την παλια σχολη Shito Ryu οπου ημουν για να στραφω σε πιο σκληρους και παραδοσιακους δρομους απο αυτους που προσφερε η τοτε σχολη, εκανα μια ''ιντερνετικη'' ερευνα. Πετυχα λοιπον τη σχολη Shorin Ryu που βρισκεται στους Αμπελοκηπους.

Η σχολη ειναι ενα πραγματικο, παραδοσιακο Dojo, πιστο στα παραδοσιακα Ιαπωνικα προτυπα. Ζητησα να κανω ενα μαθημα, κατι που ο Δασκαλος (ευγενεστατος, μετρημενος, μαχημος και αρρωστακι του Καρατε- μονο με την καλη εννοια!), δεχτηκε μετα χαρας.

Η σχολη, οφειλω να πω, οτι ηταν τιγκα απο κοσμο την ημερα που πηγα (και οχι δεν ηταν γεματη απο παιδακια!). Η προπονηση σκληροτατη! Προτεινω τη Σχολη αυτη ανεπιφυλαχτα σε οποιον θελει να ασχοληθει με το Οκιναβεζικο Καρατε, με κατευθυνση το Καρατε ως πολεμικη Τεχνη (ακουσα επισης οτι για οποιον θελει να ασχοληθει με το αγωνιστικο κομματι, οι αγωνες του ειναι στο στυλ του Κυοκουσιν)

Αν και φουλ ικανοποιημενος ομως, γιατι τελικα δεν συνεχισα εκει?
    Γιατι λεγοντας στον παλιο μου Δασκαλο οτι θα σταματησω για να συνεχισω σε καποιο αλλο στυλ Καρατε, με ρωτησε αν θα ηθελα να παω στο Ζευκη (τον οποιο ειχα παρακολουθησει αρκετα παλιοτερα σε καποιο σεμιναριο Shito Ryu). Και εκει απλα τελειωνει η ιστορια..... Πηγα στο Ζευκη... και αυτο ηταν!

Θα μπορουσα να γραψω κατεβατο, αλλα θα ηταν σαν να προμοταρω το Δασκαλο μου, πραγμα που ουτε ο ιδιος θα ηθελε.

Καλες προπονησεις!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη John : 10-09-2017 στις 01:18 PM

Τον Ζευκη τον εχω γνωρισει απο κοντα,εκανα προπονηση στην σχολη του (οχι καρατε) ειναι μεγαλη φυσιογνωμια.
    Για full contact καρατε κοντα στα Β.Π εχει πολυ δυνατη σχολη στο Ηρακλειο κατα τα αλλα αν σε βολευει αλλη περιοχη προς κεντρο πες μου.

Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από elyamabushi Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τον Ζευκη τον εχω γνωρισει απο κοντα,εκανα προπονηση στην σχολη του (οχι καρατε) ειναι μεγαλη φυσιογνωμια.
    Θα πω απλα οτι χαιρομαι που υπαρχει στην Ελλαδα ενας τετοιος Δασκαλος- Ανθρωπος. Και που η μικρη μου, μεχρι στιγμης διαδρομη, στις πολεμικες τεχνες με οδηγησε σε αυτον.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη John : 10-09-2017 στις 02:15 PM

Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από John Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θα πω απλα οτι χαιρομαι που υπαρχει στην Ελλαδα ενας τετοιος Δασκαλος- Ανθρωπος. Και που η μικρη μου, μεχρι στιγμης διαδρομη, στις πολεμικες τεχνες με οδηγησε σε αυτον.
    ο οποίος και δέχτηκε μια διαδικτυακή επίθεση πριν λίγες μέρες από μερικούς μεγάλους δασκαλαραίους μεταξύ αυτών κ ο Ωραιόπουλος που ειχα την τιμή να ανεβάσω βίντεο του στο θέμα Ελληνες δάσκαλοι κ διάφορους άλλους παρατρεχάμενους με οικονομικά κ όχι μόνο συμφέροντα επειδή σχολίασε μια χαμένη δικαστική υπόθεση τους δηλ της αντιπολίτευσης του καράτε τελος πάντων.Μια μεγάλη χαρούμενη οικογένεια...

+ Απάντηση στο νήμα

Δικαιώματα - Επιλογές