Γεια σε όλους, είμαι νέος σε αυτό το site!

Το όνομά μου είναι Douwe Geluk και είμαι δάσκαλος πολεμικών τεχνών από την πόλη της Apeldoorn στην Ολλανδία.

φόντο μου: Σαν παιδί άρχισα το Kyokushin Karate, Kickboxing αργότερα, Bujinkan Ninjutsu (Masaaki Hatsumi στυλ) και Jiu Jitsu.

Ωστόσο, έψαχνα περισσότερο και είδα σε ένα κατάστημα μια κρεμάστρα φάκελο: How Chuen Monkey μαϊμού Kung Fu Shifu Fred Decramer.

Αυτό είναι ένα συγκεκριμένο στυλ, διότι είναι το στυλ μάχης της Μεγάλης Ape, Bigfoot, Yeti ή Sasquatch.

Shifu από Fred Decramer ήρθα σε επαφή με την κινεζική Τάι Τσι Τσουάν, Τάι Τσι και Τσι Qong, Τσι Κουνγκ.

Ένιωσα μεγάλη και έτσι πήγα να εκπαιδεύσει με περισσότερους καθηγητές και να μάθει το στυλ Γιανγκ, το στυλ Γου, το στυλ Τσεν και το στυλ Wudang. Και πολλά σχήματα και κινήσεις του Τσι Κουνγκ.

Αποφάσισα να ξεκινήσω τη δική μου σχολή πολεμικών τεχνών και εξακολουθούν να δίνουν μαθήματα τώρα. Το σχολείο μου ονομάζεται Tai Chi Apeldoorn, η πηγή της ευτυχίας Bron van Geluk FuYuan.

Διδάσκω παιδιά και ενήλικες και το κάνω με πάθος από όλη μου την καρδιά. Το Τάι Τσι στην πληρέστερη του μορφή είναι για μένα: Μορφή, Λεπτά Χέρια, Αυτοάμυνα, Τσι Τσουγκ, Καταπολέμηση και Διαλογισμός.

Ευχαριστώ για την ανάγνωση,

χαιρετισμό,

Douwe Geluk
Tai Chi Apeldoorn
Bron van Geluk Fu Yuan