TaiChiChuan.gr
Krav Maga Greece
Facebook
Martial Way
+ Απάντηση στο νήμα
Εμφάνιση αποτελεσμάτων: 1 έως 5 από 5

Nήμα: Spam

Spam

Παιδιά αν παρακολουθεί κανένας κάντε κάτι με το spam γιατί είναι κρίμα, παέι να κοιτάξει κανείς το φόρουμ και τα μισά θέματα είναι του Νασιούλα τα άλλα μισά είναι ακαταλαβίστικα και βιάγκρα και ποιός ξέρει τι άλλο.
    I know everything! I am everything!

FuManchu
    Guest
    Μα και του Νασιουλα SPAM ειναι!

Αγαπητέ Tasmaster,

νομίζω ότι κάνεις λάθος. Ούτε ένα "ακαταλαβίστικο και βιάγκρα" δεν υπάρχει μέσα στο φόρουμ. Τώρα, αν κάποιος ανεβάσει κάτι στις 3 τα ξημερώματα και το δω εγώ στις 9 το πρωί που έρχομαι στο γραφείο μου ή αν κάποιος γράψει κάποια σπαμ σε μέρα αργίας και το δω την επομένη, δεν νομίζω αυτό να είναι τραγικό, ούτε και υπάρχει τρόπος να γίνει κάτι γι' αυτό.

Όσον αφορά τις δημοσιεύσεις του κ. Νασιούλα, αγαπητέ FuManchu, και το αν αυτές είναι σπαμ ή όχι, δεν μπορώ να το πω. Εφ' όσον όμως δεν κατηγορεί, δεν προσβάλει και δεν βρίζει κανέναν και αφού προβάλει δραστηριότητες του στυλ του και όχι βιάγκρα, εγώ δεν μπορώ και δεν θέλω να κάνω κάτι γι΄αυτό.

Αυτό το οποίο με προβληματίζει, ωστόσο, είναι η φράση του Tasmaster (η οποία είναι και δική μου διαπίστωση) "τα μισά θέματα είναι του Νασιούλα". Γι' αυτό φυσικά δεν ευθύνεται ο κ. Νασιούλας αλλά η γενικότερη πνευματική ένδοια και έλλειψη απόψεων και επικοινωνίας που υπάρχει στον χώρο μας. Μιλώντας ειδικότερα για τους χρήστες του φόρουμ, έχω να πω ότι τελικά δεν φαίνεται πως αυτό καλύπτει κάποια πραγματική ανάγκη επικοινωνίας ή κατάθεσης απόψεων των μελών του, αφού τίποτε τέτοιο δεν βλέπω να συμβαίνει. Το μόνο που φαίνεται να απασχολεί κάποια μέλη του φόρουμ είναι το πώς θα "την πουν" στον κ. Νασιούλα και όχι το πώς θα ανεβάσουν τις απόψεις τους για τόσα άλλα ενδιαφέροντα θέματα που υπάρχουν. Έχω την εντύπωση πως δεν υπάρχει μόνο το Νιντζούτσου (αυθεντικό ή μη) στις πολεμικές τέχνες, έτσι δεν είναι; Τελικά, αν δεν υπήρχε και ο κ. Νασιούλας το φόρουμ θα ήταν κανονικά νεκρό και οχι μόνο κλινικά όπως είναι τώρα.

Άραγε, υπάρχει λόγος ύπαρξής του;

Όσον αφορά τις δημοσιεύσεις του κ. Νασιούλα, αγαπητέ FuManchu, και το αν αυτές είναι σπαμ ή όχι, δεν μπορώ να το πω. Εφ' όσον όμως δεν κατηγορεί, δεν προσβάλει και δεν βρίζει κανέναν και αφού προβάλει δραστηριότητες του στυλ του και όχι βιάγκρα, εγώ δεν μπορώ και δεν θέλω να κάνω κάτι γι΄αυτό.
    spam ειναι οταν διαφημίσεις με το ζορι με απανωτα ποστ προϊοντα που δεν ενδιαφερουν τον παραληπτη καθολου
    και αυτο κανει προβαλει το forum του με καθε μεσο

παρτο χαμπαρι οσα spam και ποσταρεις δεν μας ενδιαφερεις καθολου ΣΕ ΕΧΟΥΜΕ ΓΡΑΜΜΕΝΟ ΚΑΝΟΝΙΚΑ....

Τελικά, αν δεν υπήρχε και ο κ. Νασιούλας το φόρουμ θα ήταν κανονικά νεκρό και οχι μόνο κλινικά όπως είναι τώρα.
    αμα θεωρεις οτι αυτο ειναι συζητηση και οτι ειναι ατομο με αποψη καποιος που απλα ποσταρει το forum του
    που δεν εχει παρει μερος σε καμια συζητηση και δεν εχει ανταλαξει ουτε μια λεξη με μελος του forum
    και αυτο κατά τα λεγόμενα σου προσφερει και δινει ζωη στο forum τοτε τι να πω να τον χαιρεσαι....

Εδώ και κάποιο καιρό εμφανίζονται διάφορα σπαμ στο φόρουμ... ναι συνήθως δε μένουν για πολύ αλλά το θέμα να μην εμφανίζονται καθόλου. Αν και δεν ξέρω από τεχνικά σίγουρα γίνεται έυκολα αυτό, γιατί δεν έχω δει spam από bots σε κανένα άλλο φόρουμ. Οσον αφορά το Νασιούλα πρώτον παραβιάζει τους κανονισμούς του ίδιου του φόρουμ και δεύτερον δεν έχει πάρει ποτέ μέρος σε καμία συζήτηση, ούτε για ninjutsu, ούτε καν στα δικά του threads (ακόμα και όσο γινόταν σοβαρές ερωτήσεις). Το μόνο που κάνει είναι να ποστάρει λινκς για τα σάιτ του και να διαφημίζει events χωρίς να πληροφορεί. Οχι ότι μου πέφτει λόγος για το πως και τι κάνει ο Νασιούλας, αλλά αυτό που έχουμε εδώ είναι πρώτης τάξης spam και τίποτε άλλο - και αυτός είναι ο λόγος για την αντιμετώπιση που έχει.

Η γνώμη μου είναι ότι όλα αυτά δημιουργούν αρνητική εικόνα σε όποιον έρχεται να ρίξει μια ματιά στο φόρουμ, αποθαρρύνουν όσο τελος πάντων κόσμο περνάει από έδώ, και σίγουρα συμβάλλουν στην ερημιά που μας έχει πέσει. Δυστυχώς οι ΠΤ δεν είναι και τόσο τεράστιος χώρος με τόσο πολύ κόσμο για να υπάρχει ελληνικό φόρουμ με καθημερινές συζητήσεις και νέα θέματα συνεχώς - οπότε αν αυτό είναι το ζητούμενο πάντα ψόφιο θα μοιάζει - αλλά κόσμος και ζήτηση σταθερή υπαρχει.

Εκτιμώ την πρόθεση και την προσπάθεια, πόσο μάλλον όταν είναι ένας μόνος του σε ρόλο admin, και ο λόγος που γράφω την άποψή μου πάνω σε αυτά - όπως έχω ξανακάνει - είναι ότι θα ήθελα και εγώ να δώ το φόρουμ να τα πάει καλύτερα.
    I know everything! I am everything!

+ Απάντηση στο νήμα

Δικαιώματα - Επιλογές